FORUM STUDENTÓW WNS Strona Główna FORUM STUDENTÓW WNS
Nieoficjalne forum dyskusyjne
studentów Wydziału Nauk Społecznych
Uniwersytetu Śląskiego

www.forumwns.org

forumwns(at)forumwns.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ten wątek warto śledzić! Planet Cinema Katowice - kino na PLUS!

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Forum
Pierwsze kroki na forum? Koniecznie przeczytaj Przewodnik po serwisie
Jeśli macie uwagi dotyczące pracy moderatorów i adminów to możecie je wpisywać Tutaj
Swoje propozycje dotyczące funkcjonowania forum możecie przedstawiać Tutaj
Osoby zasłużone dla rozwoju FORUM WNS Lista
Zachęcamy do współtworzenia Kalendarza wydarzeń

Na forum jest wiele tematów dotyczących kadry dydaktycznej, która często podlega krytyce.
Możliwe, że któryś z wymienionych wykładowców przeczyta uwagi o sobie, dlatego skorzystaj z tego mądrze:
nie rzucaj bezpodstawnymi zarzutami, spróbuj natomiast pomyśleć nad merytorycznymi uwagami, które mogłyby poprawić jakość prowadzonych zajęć.
W ten sposób pomożesz sobie i im!

Zarząd forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: NNWP_
Pon 22 Paź, 12 3:59 pm
Jak działa przedłużenie sesji?
Autor Wiadomość
timewarp 
Wyjadacz
NZS UŚ

Kierunek: Socjologia I rok (MUz)
Wysłany: Śro 21 Wrz, 11 1:34 am   

Cześć, mam sprawę.
Prawdopodobnie w terminie nie zdążę zaliczyć praktyk wakacyjnych, ponieważ badania, które nam zlecono dość mocno przeciągają się z różnych powodów (m.in. urlopy osób, które mają w nich brać udział). Sesja kończy się lada moment, a umówiony na realizację badań jestem np na październik (bez konkretnej daty). Domyślam się, że będę musiał przedłużyć sobie sesję... Tutaj rodzi się moje pytanie, na które nie doszukałem się odpowiedzi w poprzednich postach. Czy przedłużenie sesji wpłynie na np. stypendia (m.in. stypendium rektora za wyniki w nauce), czy zaświadczenie o studiowaniu, które muszę przedstawić w banku aby dalej dostawać kredyt studencki?
Dzięki za pomoc :)

paperCUT 

Kierunek: mgr socjologii
Wysłany: Śro 21 Wrz, 11 8:14 am   

Na stypendium (przynajmniej to za wyniki w nauce, ale z rektorskim pewnie tak samo będzie) ma to wpływ, jeśli przedłużasz sesję, to nie możesz go dostać. Zaświadczenie dostaniesz.

timewarp 
Wyjadacz
NZS UŚ

Kierunek: Socjologia I rok (MUz)
Wysłany: Śro 21 Wrz, 11 10:12 am   

Eh, zawsze pod górkę :D Dzięki!

pasia 
Nowy na forum

Kierunek: wns
Wysłany: Sob 10 Mar, 12 12:33 pm   

hej!! poprzeczytaniu calego tematu, w koncu nie wiem, czy jesli nie zaliczylam egzaminu z x przedmiotu, to dotyczy mnie przedluzenie sesji czy warunek? i czy za warunek sie placi? :>

Moni 
strażnik teksasu :D

Kierunek: Politologia, FS
Wysłany: Sob 10 Mar, 12 12:51 pm   

A do poprawki czy komisa podchodziłaś?

Radek 
Stały bywalec

Kierunek: politologia
Wysłany: Sob 10 Mar, 12 12:54 pm   

Jak poprawka to masz czas cały tydzień na przedłużenie sesji (jeśli to ma sens i prowadzący robi dodatkowy termin czy jakieś poprawy) a jak nie ma takiej opcji to od razu bierz warunek (jeśli resztę masz zaliczona i wpisaną). Z tym że komis warto wziąć, wiem że to przeraża, ale nic nie kosztuje i jest szansa na zdanie i oszczędności na warunku.

pasia 
Nowy na forum

Wysłany: Sob 10 Mar, 12 2:15 pm   

no sprawa wyglada tak. ze nie mam zaliczenia z przedmiotu w ogole (moge go zdobyc w piatek dopiero), byly juz dwa terminy egzaminow ale nawet nie podchodzilam. pisalam osobiscie do kobiety od egzaminu, powiedziala, ze moge zdawac na nastepnych konsultacjach (we wtorek, ale w ten dzien mam egzamin z innego przedmiotu..wiec sie nie pojawie;/) noi nie wiem czy z tego przedmiotu brac warunek czy komisa juz? nie wiem. (bo zostal mi jeszcze angielski i zaliczenie, ale to wiem, ze przedluzenie sesji wezme i zdam)

Radek 
Stały bywalec

Kierunek: politologia
Wysłany: Sob 10 Mar, 12 2:20 pm   

Przedłuż sesję. W tym wypadku nie pozostaje nic innego. I tak musisz mieć komplet wpisów (łączenie z ewentualnymi dwójami) by brać komis lub waruno. Więc narazie przedłuż sesję, potem i tak zdążysz z innymi wnioskami jeśli nie zdasz to co zostało.

Grzona 
Greńudos Locos

Kierunek: Politologia (III) IV
Wysłany: Pon 12 Mar, 12 10:15 pm   

pasia napisał/a:
hej!! poprzeczytaniu calego tematu, w koncu nie wiem, czy jesli nie zaliczylam egzaminu z x przedmiotu, to dotyczy mnie przedluzenie sesji czy warunek? i czy za warunek sie placi? :>
Jeśli egzaminator wyrazi zgodę na przywrócenie Ci terminu i przepytanie Cię, to bierz przedłużenie sesji, umów się na termin, naucz się i zdaj.
Jeśli nie, to pozostaje Ci powtarzanie przedmiotu (tzw. warunek). Kosztuje to 300 zł.
Egzamin komisyjny jest formą obrony studenta przed niesprawiedliwym oblaniem. Trzeba mieć dla niego uzasadnienie. Brak zaliczenia z ćwiczeń nim generalnie nie jest. ;)

Ja bym próbował negocjować z egzaminatorem.

Bluzy i koszulki UŚ --> paideia.us.edu.pl

Kuba J. 
Nowy na forum

Kierunek: filozofia
Wysłany: Śro 14 Mar, 12 3:32 pm   

Witam. jestem tu nowy, ale mam sprawę nie cierpiącą zwłoki. Otóż pani w dziekanacie powiedziała mi, że podanie o przedłużenie sesji można składać dopiero po 15 marca i dowodem wpłaty za semestr (jestem z III roku filozofii zaocznej), a ja nie jestem pewny czy uda mi się zdobyć wszystkie zaliczenia do 22.03, także spotykam się ze sprzecznymi informacjami. Czy w sobotę jeżeli złożę podanie bezpośrednio na dyżurze u dra Miroszewskiego zostanie ono uwzględnione?

Ancienta 
Nowy na forum

Kierunek: Filozofia
Wysłany: Śro 14 Mar, 12 11:04 pm   

Hej ;) Mam takie pytanie do jutra prowadzący dał nam spokojnie termin na poprawe egzaminu . Asekuracyjnie złożyłam podanie o przedłużenie sesji. I jeśli tfu tfu tfu noga mi się podwinie to dzięki przedłużeniu sesji mam jeszcze szanse zdać ten egzamin jeśli prowadzący się zgodzi , czy przedłużenie jest tylko odnośnie zaliczeń? Z góry dzięki za odp. :ok:

Grzona 
Greńudos Locos

Wysłany: Śro 14 Mar, 12 11:18 pm   

Kuba J. napisał/a:
Witam. jestem tu nowy, ale mam sprawę nie cierpiącą zwłoki. Otóż pani w dziekanacie powiedziała mi, że podanie o przedłużenie sesji można składać dopiero po 15 marca i dowodem wpłaty za semestr (jestem z III roku filozofii zaocznej), a ja nie jestem pewny czy uda mi się zdobyć wszystkie zaliczenia do 22.03, także spotykam się ze sprzecznymi informacjami. Czy w sobotę jeżeli złożę podanie bezpośrednio na dyżurze u dra Miroszewskiego zostanie ono uwzględnione?
Na pewno. Dziekan Miroszewski nie zwykł w takich sprawach problemów robić. :)
Ancienta napisał/a:
Hej ;) Mam takie pytanie do jutra prowadzący dał nam spokojnie termin na poprawe egzaminu . Asekuracyjnie złożyłam podanie o przedłużenie sesji. I jeśli tfu tfu tfu noga mi się podwinie to dzięki przedłużeniu sesji mam jeszcze szanse zdać ten egzamin jeśli prowadzący się zgodzi , czy przedłużenie jest tylko odnośnie zaliczeń? Z góry dzięki za odp. :ok:
Sesja, to sesja. Jeśli jest przedłużona, to zwyczajnie trwa dłużej i masz nasz czas przedłużenia wszelkie prawa i obowiązki z sesji wynikające. Tyle. ;)

Kuba J. 
Nowy na forum

Wysłany: Czw 15 Mar, 12 9:07 am   

Właśnie odnośnie poprzedniczki, mam ten sam problem, bo wczoraj dowiedziałem się od kolegi z roku, że przedłużenie dotyczy tylko przedmiotów niekończących się egzaminami, a ja mam niezdany i "nieprzystąpiony" egzamin z metodologii. Pisałem w tej sprawie do dr Niebrój, o możliwość zdania go we wtorek i wpisania oceny z wsteczną datą, ale póki co nie mam odpowiedzi. Jakie jest wyjście, żeby mnie nie wyrzucili, zwłaszcza że piszę już pracę dyplomową :(

Grzona 
Greńudos Locos

Wysłany: Czw 15 Mar, 12 9:20 pm   

Cytat:
5. Zaliczenia przedmiotu kończącego się egzaminem dokonywane są na podstawie:
a) zaliczenia ćwiczeń i innych zajęć obowiązkowych w trybie i na zasadach określonych
przez kierownika odpowiedniej jednostki organizacyjnej (kierownika katedry, dyrektora
instytutu), przy czym termin zaliczenia musi poprzedzać termin egzaminu,
b) egzaminu, który jest sprawdzianem efektów kształcenia w zakresie określonym
w programie tego przedmiotu,
c) w przypadku nieuzyskania zaliczenia ćwiczeń z przedmiotu kończącego się egzaminem
studentowi przysługuje za zgodą egzaminatora dodatkowy termin zaliczenia
poprzedzający termin egzaminu poprawkowego. Po uzyskaniu zaliczenia student może
przystąpić do egzaminu poprawkowego.
To tak na początek. ;)

Kuba J. 
Nowy na forum

Wysłany: Czw 15 Mar, 12 11:12 pm   

No ba, to rozumiem, ale jest jeszcze tzw. czynnik ludzki, jako student zaoczny nie znam zbyt dobrze kadry naukowej. Ogólnie mogę powiedzieć, że przynajmniej większość pracowników Instytutu Filozofii to mili i przyjaźni ludzie (np. mój promotor i konsultant). Nie wiem, może Wy to wiecie, ale skoro Pani Doktor nie odpisuje mi na maila, to albo to oznacza, że nie ma czasu (co w skrytości ducha zakładam) albo że położyła kreskę na mnie, co wpędza mnie w ogromne przygnębienie. Jestem osobą która jest po klinicznym zdiagnozowaniu depresji oraz pewnej innej wstydliwej choroby i i ten brak odpowiedzi powoduje, że nie jestem w stanie racjonalnie działać. Nie wiem, czy mam się uczyć czy to bez sensu? Rozumiem, że jest możliwość warunku czy powtarzania semestru, ale nie chciałbym uciekać się do tak drastycznych metod. Kto nie przeżył depresji, nie ma zielonego pojęcia jak ona wygląda. To ciężka i nieuleczalna choroba, ale obecnie jestem na takim reżimie lekowym który umożliwi mi przeżycie w "zdrowiu" około 10 miesięcy. Oczywiście nawet dłużej, jak przez ten czas nic mega przykrego mnie nie spotka. Ale do rzeczy skoro uzyskam przedłużenie sesji, to czy po przedłużeniu mogę starać się o warunek (nawet nie zakładam takiej możliwości, ale tak drastycznie)?

PS. Dodam, że ta wstydliwa choroba nie jest podłoża płciowego...

Grzona 
Greńudos Locos

Wysłany: Pią 16 Mar, 12 1:18 am   

Przedłużenie absolutnie nie wyklucza możliwości warunkowego wpisu na kolejny semestr. Dopóki masz sesję (lub jej przedłużenie) dopóty możesz próbować zaliczać (oczywiście jeśli prowadzący daje Ci kolejne szanse, ale to inna kwestia). Dopiero w momencie kiedy sesja (lub jej przedłużenie) się skończy, a Ty byś dalej nie miał kompletu zaliczeń, to pozostaje Ci jedna z 3 opcji - powtarzanie przedmiotu, powtarzanie semestru lub rezygnacja (tej ostatniej opcji nie polecam ;) ).
A, no i w sytuacjach podbramkowych można się oczywiście starać o przedłużenie przedłużenia sesji, choć oczywiście lepiej mieć już jakieś poważniejsze uzasadnienie niż "bo nie zaliczyłem".

BTW. Część pracowników odbiera maile nieregularnie lub wręcz z nich nie korzysta (nie wiem jak akurat jest z dr Niebrój), więc to, że ktoś Ci nie odpisuje, jeszcze o niczym nie świadczy. ;)

Ancienta 
Nowy na forum

Wysłany: Wto 27 Mar, 12 6:15 pm   

Mam pytanie czysto strategiczne. Mam przedłużenie sesji wbite w karte do 31 marca (sobota) , wiadomo że chodzimy do 4 kwietnia. I czy po przedłużeniu sesji mam normalnie też tydzień na oddanie indeksu? W sensie takim że brakujący wpis mogę uzyskać dopiero 2 kwietnia (wtorek) .... czy mam zacząć się martwić??

marg 

Kierunek: Politologia II MU
Wysłany: Wto 27 Mar, 12 9:39 pm   

Ancienta napisał/a:
Mam przedłużenie sesji wbite w karte do 31 marca (sobota) , wiadomo że chodzimy do 4 kwietnia.

Nie zrozumiałem pogrubionej części zdania, mam nadzieję, że nie zmienia sensu ogółu.
Ancienta napisał/a:
I czy po przedłużeniu sesji mam normalnie też tydzień na oddanie indeksu?

Tak.
Ancienta napisał/a:
W sensie takim że brakujący wpis mogę uzyskać dopiero 2 kwietnia (wtorek) ...

Nie. Wpisy musisz dostać do 31 marca, bo wtedy kończy się Twoja sesja, do tego czasu masz przedłużenie. A potem masz tydzień na samo oddanie indeksu.

Ancienta 
Nowy na forum

Wysłany: Śro 28 Mar, 12 12:53 am   

Chodziło mi o to dokładnie rzecz biorąc czy jak zbiore wszystkie wpisy z datą do 31 marca, ale oddam indeks we wtorek bo w tedy zdobęde wpis ze wsteczną datą to czy w dzikanacie nie będą robić mi problemu?

Czyli rozumiem że nie, i że spokojnie do środy mogę się wyrobić z oddaniem indeksu i karty? :)

marg 

Kierunek: Politologia II MU
Wysłany: Śro 28 Mar, 12 2:31 pm   

Daty w indeksie muszą być do 31 marca. Mnie nielegalne praktyki nie interesują, ważne jest to, co masz wpisane. :P A indeks możesz spokojnie do środy oddać. Masz na odwrocie karty napisane coś w stylu "indeks wraz z kartą osiągnięć studenta należy oddać najpóźniej w ciągu tygodnia od zakończenia sesji". Twoja sesja kończy się 31 marca. I tyle. ;)

itakmaszraka 
Wyjadacz
nihilista

Kierunek: nieżyciowy
Wysłany: Pon 02 Kwi, 12 5:02 pm   

Niestety nie zdążyłem zaliczyć wszystkiego w czasie jaki określiłem we wniosku o przedłużenie sesji, i w związku z tym mam parę pytań:
- czy dziekanat będzie otwarty jeszcze w środę?
- czy koniecznie podanie muszę złożyć prodziekanowi, i w takim razie czy zastanę go jutro?
- i czy mam szansę na przedłużenie do 20 kwietnia, bo w związku z dłuuugą przerwą świąteczną wpisy dostanę pewnie dopiero 16 i 17?

Grzona 
Greńudos Locos

Wysłany: Pon 02 Kwi, 12 5:27 pm   

itakmaszraka napisał/a:
Niestety nie zdążyłem zaliczyć wszystkiego w czasie jaki określiłem we wniosku o przedłużenie sesji, i w związku z tym mam parę pytań:
- czy koniecznie podanie muszę złożyć prodziekanowi, i w takim razie czy zastanę go jutro?
- i czy mam szansę na przedłużenie do 20 kwietnia, bo w związku z dłuuugą przerwą świąteczną wpisy dostanę pewnie dopiero 16 i 17?
Generalnie podanie możesz złożyć w Dziekanacie. Dziekan Jachimowski po prostu w takich przypadkach chciał rozmawiać z ludźmi, żeby wiedzieć, w czym jest problem. Przynajmniej taka była umowa na początku funkcjonowania systemu skrzynek.
Jutro dziekan Jachimowski na pewno będzie, ale raczej trudno dostępny, bo jest przewodniczącym kolegium elektorów uniwersytetu, które ma posiedzenie od 10 i potrwa pewnie min. 2-3 godz.
Moim zdaniem najlepiej opisz dokładnie sytuację (w tym napisz, kiedy jest możliwość, że będziesz miał zaliczenie i dlaczego wtedy - np. święta etc.) i złóż podanie w dziekanacie. A potem ewentualnie idź rozmawiać z Dziekanem, choć imo nie będzie takiej konieczności.

Etti 
Nowy na forum

Kierunek: Hist II MU, Poli II MU
Wysłany: Pon 02 Kwi, 12 8:13 pm   

itakmaszraka napisał/a:

Byłam u prodziekana w czwartek prosząc o przedłużenie do 20 kwietnia i prodziekan stanowczo odmówił, mówiąc że może maksymalnie przedłużyć mi sesję do 6 kwietnia, ponieważ później system jest już zamknięty.

Polecam przyjść trochę przed wywieszonymi na drzwiach godzinami przyjęć bo prodziekan jak ma czas to przyjmuje często wcześniej :)

pasia 
Nowy na forum

Wysłany: Wto 17 Kwi, 12 1:27 pm   

ej ludzie! matko boska.
sprawa jest taka, ze no udalo mi sie przedluzyc sesje do tego 17nastego kwietnia, przychodze zaliczyc jezyk angielski a mgr mi nie pozwolila, co prawda bylam na zajeciach u niej raz czy dwa, a,e stanowczo mi odmowila:/ jest jakies wyjscie z tej sytuacji? jestem na pierwszym roku i warunek odpada, wiec coz ja mam poczac?
bo kwestia nie jest w tym ze nie zaliczylam, ale w tym, ze nawet nie moge sprobowac zaliczac..:( bo prosilam sie jej dobre pol godziny i nic :( macie jakies sposoby? wyslac sliczna kartke mailem, kwiatki kupic, truc tylek?:/

zuzia 
Nowy na forum

Kierunek: mgr ;)
Wysłany: Wto 17 Kwi, 12 2:00 pm   

A słyszałaś o czymś takim jak 3 nieusprawiedliwione nieobecności będące podstawą do skreślenia z listy studentów?
Dlaczego Pani mgr ma Ci iść na rękę, skoro Ty ją i jej przedmiot totalnie zlekceważyłaś? :evil:
Polecam zmądrzeć najpierw... :/

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi