FORUM STUDENTÓW WNS Strona Główna FORUM STUDENTÓW WNS
Nieoficjalne forum dyskusyjne
studentów Wydziału Nauk Społecznych
Uniwersytetu Śląskiego

www.forumwns.org

forumwns(at)forumwns.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

SM TO NIE WYROK, 1% TO NIE MAJĄTEK - MARTA OCHMAN

Ten wątek warto śledzić! Planet Cinema Katowice - kino na PLUS!

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Forum
Pierwsze kroki na forum? Koniecznie przeczytaj Przewodnik po serwisie
Jeśli macie uwagi dotyczące pracy moderatorów i adminów to możecie je wpisywać Tutaj
Swoje propozycje dotyczące funkcjonowania forum możecie przedstawiać Tutaj
Osoby zasłużone dla rozwoju FORUM WNS Lista
Zachęcamy do współtworzenia Kalendarza wydarzeń

Na forum jest wiele tematów dotyczących kadry dydaktycznej, która często podlega krytyce.
Możliwe, że któryś z wymienionych wykładowców przeczyta uwagi o sobie, dlatego skorzystaj z tego mądrze:
nie rzucaj bezpodstawnymi zarzutami, spróbuj natomiast pomyśleć nad merytorycznymi uwagami, które mogłyby poprawić jakość prowadzonych zajęć.
W ten sposób pomożesz sobie i im!

Zarząd forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca
Autor Wiadomość
malaga 
idealistka

Kierunek: lic i mgr :)
Wysłany: Pon 29 Paź, 12 5:51 pm   

No zgadza się, masz rację. Tylko to chyba jest bardziej pytanie na zasadzie przesiewu ludzi, którzy mają złe wyobrażenie o stawkach na konkretnych szczeblach w UM ;) Więc tak czy siak nie ma tu za bardzo kombinowania, nawet jeśli o to zapytają... Bo stawki jednak mniej więcej są podobne, tu nie ma nie wiadomo jak szalonych różnic.

Na takiej zasadzie to wiele pytań może być bez sensu ;) To jednak jest praca z ludźmi i należy się spodziewać różnych sytuacji. A jednak Twoje odpowiedzi na rozmowie coś o Tobie mówią.

Nie wiem na czym polega ta praca dokładnie, ale może faktycznie liczy się coś innego? ;)

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Kierunek: real life
Wysłany: Pon 29 Paź, 12 6:03 pm   

No, tylko próbowałam za pomocą google ustalić ile zarabia taki podinspektor w UM i w sumie nie było to takie oczywiste :P Raczej chodzi mi o to, ze czasem pytają, a czasem sami podają, a chyba powinna być jakaś stała procedura. Bo właśnie to pytanie jest jak dla mnie bez sensu, skoro i tak ostatecznie wszystkim zaoferują tyle samo. Jeśli chodzi o przesiew, to chyba lepiej byłoby napisać to w ogłoszeniu o pracę, a nie mówić na rozmowie ludziom, którzy już się nauczyli tych 6 ustaw. Dlatego, ze to jednak bez sensu najpierw się przygotowywać, dojść do ostatniego etapu i dowiedzieć się, że zarobki i tak nas nie satysfakcjonują :P

Cytat:
Na takiej zasadzie to wiele pytań może być bez sensu To jednak jest praca z ludźmi i należy się spodziewać różnych sytuacji. A jednak Twoje odpowiedzi na rozmowie coś o Tobie mówią.

Przypuszczam, ze akurat o mnie więcej mówi to, że mam 3 lata doświadczenia w kontaktach z ludźmi niezamożnymi, czasem oskarżonymi,nierozumiejącymi decyzji itp itp. z ludźmi z Zabrza <lol>

Cytat:
Nie wiem na czym polega ta praca dokładnie, ale może faktycznie liczy się coś innego?

Polega na prowadzeniu postęowań podatkowych, raczej chodzi mi o to, ze jak już się wymaga od kogoś doskonałej znajomości 6 ustaw, to chyba po to, żeby je stosować, a nie tylko po to, żeby przejść do III etapu :P

malaga 
idealistka

Kierunek: lic i mgr :)
Wysłany: Pon 29 Paź, 12 6:16 pm   

Kaja napisał/a:

Polega na prowadzeniu postęowań podatkowych, raczej chodzi mi o to, ze jak już się wymaga od kogoś doskonałej znajomości 6 ustaw, to chyba po to, żeby je stosować, a nie tylko po to, żeby przejść do III etapu :P

Tak, tylko raczej stosować bez analizowania :mrgreen: Nie wiesz, że myślenie w pracy nie pomaga? :no:

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Pon 29 Paź, 12 6:22 pm   

Chodziło mi o analizę stanu faktycznego :D
Wiadomo masz stan faktyczny np ktoś ma grunt i analizujesz go pod katem przepisów, np jaki narzucić mu podatek, choć może faktycznie mogłam to powiedzieć bardziej normalnie :P

Cytat:
Nie wiesz, że myślenie w pracy nie pomaga?

Do tej pory pomagało :P

Don Pahrowa 
Guru
Scarface

Kierunek: Północ
Wysłany: Wto 30 Paź, 12 10:24 am   

Tak z nieco innej beczki: jakiś czas temu, kiedy zaraz po skończeniu studiów na WNSie szukałem stałej pracy, zapisałem się na kilka "pracowych" newsletterów. Wiadomo - trzeba podać wykształcenie, doświadczenie itd., a system dopasowuje oferty pracy do podanych danych.
Jeden z maili z ciekawości kilka dni temu otworzyłem. Widzę, że już nikt nie ma złudzeń co do absolwentów kierunków humanistycznych:

:D

paperCUT 

Kierunek: mgr socjologii
Wysłany: Wto 30 Paź, 12 10:45 am   

Do mnie też infopraca przesyła tego typu oferty, ale myślałam, że oni to dostosowują do ofert, na które się odpowiadało, a nie do wpisanego wykształcenia. Ja właśnie wysyłałam kiedyś na różne ulotki, hostessy itd.

NN 
człowiek-kawa

Kierunek: w górę
Wysłany: Wto 30 Paź, 12 6:51 pm   

Don Pahrowa napisał/a:
Jeden z maili z ciekawości kilka dni temu otworzyłem. Widzę, że już nikt nie ma złudzeń co do absolwentów kierunków humanistycznych:

paperCUT napisał/a:
Do mnie też infopraca przesyła tego typu oferty, ale myślałam, że oni to dostosowują do ofert, na które się odpowiadało, a nie do wpisanego wykształcenia. Ja właśnie wysyłałam kiedyś na różne ulotki, hostessy itd.

A czy przypadkiem nie wybieraliście kategorii "Inne", jeśli taka jest dostępna w danym serwisie? Bo ja również dostaję "dopasowane" oferty. :P

A, paper, hostessy są przypasowane do działu "Marketing". ;)

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Wto 30 Paź, 12 9:27 pm   

w sumie to szukanie pracy w Polsce t jest pełnoetatowe zajęcie, w poniedziałek mam jedną rozmowę, we wtorek test i jeszcze jedną rozmowę, która chyba jednak będzie testem, a wszystko w takich godzinach, ze normalni ludzie pracują. (ja na tych zleceniach nie mam tggo problemu :P ) jak jeszcze doliczyć przygotowania do tego wszystkiego, to generalnie jest to strasznie absorbujące :P

NN 
człowiek-kawa

Wysłany: Wto 30 Paź, 12 9:31 pm   

Kaja, samo wyszukiwanie ciekawych ofert zajmuje sporo czasu. Może powinnaś to przekuć na jakiś biznes? :P

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Wto 30 Paź, 12 9:35 pm   

Cytat:
Kaja, samo wyszukiwanie ciekawych ofert zajmuje sporo czasu. Może powinnaś to przekuć na jakiś biznes?

no szukanie, pisanie cv pod ofertę :P składanie dokumentów (w sektorze publicznym z reguły najlepiej dostarczyć osobiście, ale np w Zabrzu jest rekrutacja on line), przygotowania do wszystkich sprawdzianów (np trzeba ustaw poszukać :D ), no i samo chodzenie na to wszystko :D

W sumie to myślałam, żeby założyć bloga o szukaniu pracy przez absolwenta w Polsce w 2012 r. :D
Bo ciekawy temat :D

NN 
człowiek-kawa

Wysłany: Wto 30 Paź, 12 9:55 pm   

Kaja napisał/a:
Cytat:
Kaja, samo wyszukiwanie ciekawych ofert zajmuje sporo czasu. Może powinnaś to przekuć na jakiś biznes?

no szukanie, pisanie cv pod ofertę :P

Samo CV to jeszcze pół biedy, ale LM! Choć po pewnym czasie to się jakoś wczułam w pisanie listów i mi łatwo szło, także po angielsku (gdy wymagali).

Kaja napisał/a:
W sumie to myślałam, żeby założyć bloga o szukaniu pracy przez absolwenta w Polsce w 2012 r. :D
Bo ciekawy temat :D

To zakładaj. Choć trzeba było od razu. ;)

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Wto 30 Paź, 12 10:02 pm   

No wiem, ale szukam w sumie pracy niecały miesiąc, nie myślałam o tym od razu :P ale jeszcze nawet nie przetestowałam wszystkich sposobów :D

NNWP_ 
Lożę poproszę.

Kierunek: tam daleko.
Wysłany: Czw 08 Lis, 12 9:26 pm   

Zajmował się ktoś składaniem długopisów? :D

paperCUT 

Kierunek: mgr socjologii
Wysłany: Czw 08 Lis, 12 9:31 pm   

Wyślij aplikację, to się przekonasz. Dostaniesz maila z informacją, że masz wpłacić kilkanaście złotych "na materiały" - ja w tym momencie odpuściłam. Jak poszukasz w internecie informacji o tej "firmie", to dowiesz się, że po (dajmy na to) 16 zł pojawia się 50, później 100... itd., nie wiem czy ktoś był na tyle głupi, by dalej sprawdzać. To oszustwo, wyłudzanie pieniędzy.

[ Dodano: Czw 08 Lis, 12 9:44 pm ]
Znalazłam tego maila:

Cytat:
PRACA W DOMU - AKTUALNE CAŁY KRAJ

Oferta nr 1 - Składanie długopisów

Składanie długopisów to prosta praca manualna którą może wykonać każdy. Nie potrzeba tutaj żadnego specjalnego wykształcenia, umiejętności czy specjalistycznego sprzętu. Pracując przy długopisach można bardzo dobrze zarobić, nawet 0,15 zł. za 1 sztukę w zależności od rodzaju długopisu. Towar będą Państwo mogli zamawiać w ilościach jakie potrzebujecie, będą Państwo mogli wybrać rodzaj długopisów do składania lub zająć się kilkoma rodzajami.
Firma ma system umożliwiający współpracę z osobami na terenie całego kraju.

Oferta nr 2 - Adresowanie kopert, rozsyłanie formularzy

Adresowanie kopert oraz wysyłanie formularzy to prosta praca biurowa którą może wykonywać każdy. Nie potrzeba tutaj maszyny do pisania czy komputera. Wszystkie czynności można wykonać ręcznie, bez wychodzenia z domu. Firma płaci 0,50 zł. za zaadresowanie koperty i od 10 do 20 zł. za wysłanie formularza. Wszystkie niezbędne materiały do pracy firma dostarcza przy pomocy poczty i oczywiście na koszt firmy. Firma ma system umożliwiający współpracę z osobami na terenie całego kraju.

FIRMA PODPISUJE UMOWY ZLECENIA,
O DZIEŁO LUB O WSPÓŁPRACĘ
I WSPÓŁPRACUJE Z OSOBAMI Z CAŁEGO KRAJU

PRACUJĄC W DOMU MOGĄ PAŃSTWO ZAROBIĆ
1300-1600 ZŁ. MIESIĘCZNIE

Do wykonywanie powyższych zajęć poszukujemy osób:
-uczciwych
-pracowitych
-rzetelnie i sumiennie wywiązujących się z powierzonych zadań

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie
zgłoszenia pisemnego które powinno zawierać:

-imię,
-nazwisko,
-dokładny adres z kodem pocztowym,
-numer telefonu kontaktowego
-potwierdzenie dowodu wpłaty 8zł.50gr. dokonanej na rachunek bankowy:

PKO BP S.A. 24 1020 1664 0000 3102 0408 3093
(koszty związane z obsługą Państwa zgłoszenia)

Opłata ta jest również dla nas gwarancją że trafia do nas osoby naprawdę zainteresowane pracą, a nie tylko zaspokojeniem swojej ciekawości kosztem naszej pracy i obsługi. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę ze są osoby których nie stać nawet na pokrycie tych kosztów. Dlatego nie chcemy też nikogo przekreślać i odrzucać tylko dlatego że jest biedny i nie stać go na pokrycie tej opłaty. Jeśli są w Państwo w takiej sytuacji, to zamiast dowodu wpłaty 8zł.50gr. prześlij do nas wraz ze zgłoszeniem
zaświadczenie z miejscowego ośrodka pomocy społecznej potwierdzające Twoją trudną sytuację materialną, a w/w materiały przekażemy Państwu bez konieczności dokonania powyższej opłaty.

Umowę o dzieło można podpisać od 16 roku życia.
Umowę można zerwać w każdym momencie bez ponoszenia żadnych konsekwencji.
Mogą Państwo podjąć jedną lub obie oferty.
Zajęcie to może być stałe lub jako dodatkowe uzupełnienie Państwa dotychczasowej pracy.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

F.I.R. "MASTER ", Ul. 3 Maja 2, 42-100 Kłobuck

[ Dodano: Czw 08 Lis, 12 9:47 pm ]
Kilka opinii:
http://piekielni.pl/31088
http://zapytaj.onet.pl/Ca...w_Klobucku.html
Jest tego więcej jak wpiszesz w gugla nazwę "firmy".

[ Dodano: Czw 08 Lis, 12 9:50 pm ]
Jednak ktoś był aż tak głupi i dał się strollować :mrgreen:
Cytat:
DO WSZYSTKICH KTÓRZY CHCĄ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ Z FIRMĄ MASTER-WYRZUCENIE PIENIĘDZY I NIC WIĘCEJ A PÓŹNIEJ PLUCIE W BRODĘ ŻE CZŁOWIEK TAKI ŁATWOWIERNY. NAJPIERW OPŁACICIE 8,50 PÓŹNIEJ O ILE DOBRZE PAMIĘTAM 36ZŁ A NA KONIEC PODADZĄ DRUKI DO WPŁATY KAUCJI ZWROTNEJ 90ZŁ KTÓREJ NIE MOGĘ ODZYSKAĆ. KAUCJA POSZŁA NA RZECZ FIRMY MINI-MAX.. PRZYSYŁAJĄ BROSZURKĘ Z RADAMI JAK ZACZĄĆ WŁASNY BIZNES Z BAJECZKĄ ZAKOŃCZONĄ MORAŁEM I DOPISKIEM ŻE PRZECIEŻ NIKT NIE OBIECYWAŁ PRACY I JEDEN DŁUGOPIS ABY POKAZAĆ JAK ŁATWO SKŁADA SIĘ DŁUGOPISY.JEDNYM SŁOWEM W I E L K I E O SZ U S T W O. BARDZO CHĘTNIE NAWIĄŻE KONTAKT Z OSOBAMI KTÓRE DAŁY SIĘ NABRAĆ I ZŁOŻYĆ POZEW ZBIOROWY DO PROKURATURY.

agata 
a nie mówiłam?

Kierunek: nowoczesny marketing.
Wysłany: Czw 08 Lis, 12 10:06 pm   

te listy motywacyjne to w ogóle kompletna herezja.
i tak podobno nikt tego nie czyta :P

NN 
człowiek-kawa

Wysłany: Czw 08 Lis, 12 10:18 pm   

agata napisał/a:

Ponoć nie, ale ja czytałam i powiem szczerze - przydają się. :P

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Czw 08 Lis, 12 10:26 pm   

podobno czytają czasem oczywiście tylko kandydatów, którzy są zaproszenie na rozmowę :P

w ogóle to masakra z tym szukaniem prac - w poniedziałek miałam rozmowę, we wtorek i w środę sprawdziany pisemne, w jutro znowu dwie rozmowy i jakiś test, na który nie mogę iść, bo mi koliduje z rozmowami :P

aha, co do tych sprawdzianów pisemnych ogranizowanych przez adminsitrację publiczną, to z mojego doświadczenia <lol> wynika, ze z reguły nie są bardzo trudne. :P Byłam na trzech i wszystkie przeszłam :P więc najgorszy problem z rozmowami :P

agata 
a nie mówiłam?

Kierunek: nowoczesny marketing.
Wysłany: Pią 09 Lis, 12 12:45 am   

Kajka, co masz za problem z rozmowami?

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Pią 09 Lis, 12 1:03 am   

no nie mam jeszcze jakiegoś specjalnego, tylko mówię, że test generalnie nie jest trudno przejść jak ktoś się przygotuje, a rozmowa to już jest trochę loteria, jak podchodzi kilka-kilkanaście osób, które są tak samo dobre merytorycznie :P

NNWP_ 
Lożę poproszę.

Kierunek: tam daleko.
Wysłany: Pią 09 Lis, 12 9:53 am   

paperCUT napisał/a:
Wyślij aplikację, to się przekonasz.

Wysłałam.

paperCUT napisał/a:
Dostaniesz maila z informacją, że masz wpłacić kilkanaście złotych "na materiały"

Dostałam.

paperCUT napisał/a:
ja w tym momencie odpuściłam.

Ja nawet chciałam zaryzykować :roll:

paperCUT napisał/a:
Kilka opinii:
http://piekielni.pl/31088
http://zapytaj.onet.pl/Ca...w_Klobucku.html
Jest tego więcej jak wpiszesz w gugla nazwę "firmy".

:roll:

dzięki paper :kwiatek: nie miałam już wczoraj siły sprawdzać tej firmy.

Kurhan 
Extra Weteran
kim jesteś?

Kierunek: mistrz socjologii
Wysłany: Pią 09 Lis, 12 4:11 pm   

znam typiarę co skręcała długopisy, ale nie wiem co to za firma była
Kaja - tylko pozazdrościć, mogę iść kiedyś za Ciebie? :P

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Pią 09 Lis, 12 6:39 pm   

Kurhan, nie wiem, czy chodzenie na rozmowy to taka atrakcja :P
choć w zasadzie czasem zadają takie śmieszne pytania, że w sumie coś w tym jest :P

Generalnie szukam pracy trochę ponad miesiąc (zaczęłam, jak się dowiedziałam, ze oblałam egzamin, czyli kilka dni po 1 :P ) i byłam do tej pory na 5 rozmowach i na 3 sprawdzianach. A byłabym jeszcze na jednym sprawdzianie i na jednym teście informatycznym, tylko w końcu nie byłam, bo mi kolidowały :P jak chcesz, tow środę mam test w ZUS :D

Cathy 
kiss Miss

Kierunek: właściwy
Wysłany: Sob 10 Lis, 12 1:14 am   

agata napisał/a:

czyta, czyta ;)
a taki list wiele mówi o kandydacie - np. czy potrafi poprawnie się wysłowić albo np. obnaża podejście kandydata do szukania pracy. List zaadresowany na inną firmę niż ta, do której się aplikuje? Przestało mnie to dziwić.
Miałeś kiepską młodość. To prawda. Ale to ci się przyda później. Kiedy będziesz chciał zniszczyć jakiegoś człowieka czy popełnić jakieś śmieszne łajdactwo. Obróć się wstecz i znajdziesz na wszystko usprawiedliwienie. I kiedy ktoś będzie płakał przez ciebie, ty będziesz mógł grać na cytrze. W najgorszym razie na mandolinie.

Kaja 
Koordynator d/s sexu

Wysłany: Sob 10 Lis, 12 2:18 pm   

Cytat:
np. obnaża podejście kandydata do szukania pracy.

że np po prostu nie ma z czego żyć i chce mieć jakąś pracę, a niekoniecznie jest tak, że chce pracować w tej firmie, bo jest taka zajesbista? :P

NN 
człowiek-kawa

Wysłany: Sob 10 Lis, 12 3:56 pm   

Kaja napisał/a:
Cytat:
np. obnaża podejście kandydata do szukania pracy.

że np po prostu nie ma z czego żyć i chce mieć jakąś pracę, a niekoniecznie jest tak, że chce pracować w tej firmie, bo jest taka zajesbista? :P

Myślę, że Cathy chodziło o podejście "mam wy*ebane, nie chce mi się starać przy pisaniu tego LM".

Nie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie pisałam, że chcę pracować w danej firmie, bo jest super, tylko chcę pracować na danym stanowisku.

Odpowiedz do tematu