FORUM STUDENTÓW WNS Strona Główna FORUM STUDENTÓW WNS
Nieoficjalne forum dyskusyjne
studentów Wydziału Nauk Społecznych
Uniwersytetu Śląskiego

www.forumwns.org

forumwns(at)forumwns.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Wybory do

RSS WNS

Formularz kontaktowy z samorządem studenckim
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Forum
Pierwsze kroki na forum? Koniecznie przeczytaj Przewodnik po serwisie
Jeśli macie uwagi dotyczące pracy moderatorów i adminów to możecie je wpisywać Tutaj
Swoje propozycje dotyczące funkcjonowania forum możecie przedstawiać Tutaj
Osoby zasłużone dla rozwoju FORUM WNS Lista
Zachęcamy do współtworzenia Kalendarza wydarzeń

Na forum jest wiele tematów dotyczących kadry dydaktycznej, która często podlega krytyce.
Możliwe, że któryś z wymienionych wykładowców przeczyta uwagi o sobie, dlatego skorzystaj z tego mądrze:
nie rzucaj bezpodstawnymi zarzutami, spróbuj natomiast pomyśleć nad merytorycznymi uwagami, które mogłyby poprawić jakość prowadzonych zajęć.
W ten sposób pomożesz sobie i im!

Zarząd forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: NNWP_
Pon 22 Paź, 12 2:01 pm
Warunki
Autor Wiadomość
Amedeusz 

Kierunek: Absolwent
Wysłany: Wto 14 Wrz, 04 1:42 pm   Warunki

Jako, że temat zrobił się nam mało przejrzysty i trudno w nim coś odnaleźć to w pierwszym poście robimy taki mały skrypt.
Cytat:

1. W stosunku do studenta, który nie zaliczył semestru, dziekan wydaje decyzję o:
a. skierowaniu na powtarzanie przedmiotu i warunkowym wpisie na następny semestr,
b. skierowaniu na powtarzanie semestru,
c. skreśleniu z listy studentów.

2. Decyzja, o której mowa w ustępie 1, pkt a) i b) podejmowana jest na wniosek studenta.
3. Powtarzanie przedmiotu i wpis, o których mowa w ustępie 1, pkt a), podlegają następującym zasadom:
a. termin zaliczenia w ramach wpisu warunkowego nie może być dłuższy niż semestralny lub roczny cykl realizacji przedmiotu niezaliczonego,
b. powtarzanie nie może dotyczyć przedmiotu kontynuowanego w semestrze następnym,
c. decyzja nie może być wydana, jeśli jej wykonanie stałoby w sprzeczności z sekwencją przedmiotów nauczania,
d. warunkowy wpis na kolejny semestr jest dopuszczalny jedynie w przypadku niezaliczenia jednego przedmiotu.

4. Zasady powtarzania semestru w przypadku niezaliczenia przez studenta ostatniego semestru seminarium dyplomowego ustala dziekan w porozumieniu z promotorem pracy dyplomowej.
5. Decyzja o skierowaniu na powtarzanie semestru może być wydana na studiach pierwszego stopnia nie więcej niż dwukrotnie, na studiach drugiego stopnia jeden raz, zaś w przypadku studiów jednolitych magisterskich nie więcej niż trzykrotnie. Przepisu tego nie stosuje się w przypadku określonym w ustępie 4..
6. Każde niezaliczenie przedmiotu powtarzanego traktowane jest jako wykorzystanie jednego powtarzania semestru.
7. Decyzja, o której mowa w ustępie 1, pkt c) może zostać wydana także w przypadku nieuiszczenia w przewidzianym terminie odpowiedniej opłaty z tytułu wpisu na semestr (rok) studiów (czesne), powtarzania semestru (roku) lub powtarzania przedmiotu.
8. W stosunku do studenta, który nie zaliczył pierwszego semestru studiów, dziekan wydaje decyzję o skreśleniu z listy studentów, a w sytuacjach szczególnych – decyzję o powtarzaniu semestru.
9. W przypadku powtarzania przez studenta semestru przedmioty, z których student uprzednio uzyskał ocenę pozytywną bądź zaliczył je w inny przewidziany regulaminem sposób, uważa się za zaliczone.
10. W przypadku takiej zmiany planu studiów, która uniemożliwia powtórzenie niezaliczonego przedmiotu dziekan określa sposób jego zaliczenia.

A teraz po naszemu:
W przypadku, gdy student nie zaliczył egzaminu komisyjnego ma prawo ubiegania się o warunek. Oczywiście jeżeli student nie miał ochoty zdawać egzaminu komisyjnego, to ma prawo ubiegać się o warunek po egzaminie poprawkowym. Podanie składamy do Prodziekana ds. Nauczania (dr hab. Marek Jachomowski dla studiów dziennych, dr Kazimierz Miroszewski dla studiów zaocznych) jak najszybciej, czyli do końca sesji lub jej przedłużenia jeżeli ktoś się o nie postarał.
Wzór takiego podania znajdziemy tutaj
Wniosku nie musimy składać osobiście, ale musi być własnoręcznie podpisany.
Jeżeli przedmiot, z którego bierzemy warunek trwał jeden semestr zapłacimy za niego 300 zł, jeżeli dwa semestry to 600 zł. W przypadku całorocznego przedmiotu połowę (300 zł) płacimy w pierwszym semestrze i druga połowę (300 zł) w drugim semestrze. Kwotę można rozłożyć na raty za zgodą Prodziekana, w tej sprawie także składamy podanie. Pieniądze studenci zaoczni wpłacają na to konto, na które przelewają czesne, studenci dzienni znajdą nr konta tu
W ciągu studiów pierwszego stopnia (licencjat) możemy mieć 2 warunki, na studiach drugiego stopnia (magisterskich) tylko raz. W przypadku studiów jednolitych magisterskich przysługują nam 3 warunki do wykorzystania. Na pierwszym roku też można wziąć warunek, ale dopiero na drugim semstrze.
Warunek możemy wziąć także z przedmiotu, który nie kończy się egzaminem.
Jeżeli mamy zaliczone ćwiczenia z danego przedmiotu to idziemy do ćwiczeniowca i dogadujemy się w sprawie naszego uczestnictwa z zajęciach. Jeżeli wyrazi zgodę na przepisanie oceny z ćwiczeń to na zajęcia chodzić nie musimy.
Zdając egzamin z warunku też mamy możliwość poprawienia go i zdawania z tego przedmiotu egzaminu komisyjnego. Można brać warunek dwa razy z tego samego przedmiotu, ale nie możemy mieć dwóch warunków na jednym semestrze.

Skrypt opracowałam na podstawie pytań i odpowiedzi z tego tematu, dlatego jeżeli o czymś nie napisałam, gdzieś jest błąd, dajcie znać i poprawię. W przypadku jeżeli nie znajdziecie tutaj odpowiedzi na Wasze pytanie, zapytajcie śmiało w temacie, ale najpierw dokładnie przeczytajcie to co jest tutaj napisane. Dzięki temu temat będzie bardziej przejrzysty i łatwiej będzie znaleźć to co nas interesuje. Ten post będzie aktualizowany na bieżąco.
Ostatnio zmieniony przez Klosos Pon 02 Lis, 09 6:34 pm, w całości zmieniany 6 razy  

paczanga 
Stały bywalec

Kierunek: ..
Wysłany: Wto 14 Wrz, 04 2:03 pm   

gdzies słyszałem ,ze za semestr około 250-300zł

Gongt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Wrz, 04 10:25 pm   

Hmm wprawdzie też zaczynam ale mogę Ci odpowiedzieć. Jeśli głupio to niech mnie ktoś poprawi. A więc..... jeśli teoretycznie (odpukać) nie udałoby Ci się zaliczyć jakiegoś przedmiotu to możesz warunkowo studiować następny semestr zaliczając jednocześnie przedmiot oblany w ciągu kolejnego semestru, za co jednak musisz płacić. Hmmm trochę pogmatwałem ale sens chyba jest zrozumiały :)

agata 
a nie mówiłam?

Kierunek: nowoczesny marketing.
Wysłany: Wto 14 Wrz, 04 10:34 pm   

Gongt, dobra odpowiedź ;d można rozwinąć, że niezaliczenie przedmiotu polega na oblaniu wszystkich terminów egzaminu oraz egzaminu komisyjnego.. :(
papa

Rumbler
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sty, 05 4:23 pm   

warunek jesli przedmiot jest półroczny kosztuje 250 jesli roczny 500 i można go zdawac nie na najblizszej sesji lecz na sesji kiedy egaminują ten przedmiot w normalnym toku młodsi studenci. Pzdr

ps.miałem jeden ale aż wstyd powiedziec z czego

Janek 
Wyjadacz
Pierońskie Hanysy

Kierunek: Politologia zaoczna
Wysłany: Wto 25 Sty, 05 4:48 pm   

mam pytanko jak sie nie zda warunku z jakiegosc przedmiotu to mozna jeszcze raz go zwisc :?: :?: czy juz wtedy papa

Amedeusz 

Kierunek: Absolwent
Wysłany: Wto 25 Sty, 05 10:33 pm   

no to zalezy jak sie z prowadzącym przedmiot dogadasz.

Rumbler
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sty, 05 11:49 pm   

mozna:) ! tylko nie mozesz miec innego warunku na sesji na której go zdjesz

heitor
[Usunięty]

Wysłany: Śro 14 Wrz, 05 11:24 pm   Warunek

Może jeszcze wiecie na jakich warunkach można się starać o warunek? Ot tak, profilaktycznie zapytuję.
Z pozdrowieniami
Heil Ratzinger !

/CZaRnYY: zmieniłem treść tematu bo poprzedni tytuł "A WTP kto z was we tym roku zaś zdaje co?" nie za wiele mówił ;)

basiia 
Extra Weteran

Kierunek: mgr polit., prawo 5
Wysłany: Czw 15 Wrz, 05 9:14 pm   

http://www.us.edu.pl/uniw.../regzaminy.html

tu wszystko jest opisane

ps. ;(

agata 
a nie mówiłam?

Wysłany: Czw 15 Wrz, 05 10:12 pm   

basiia napisał/a:
tu wszystko jest opisane

nie napisali stawek za warunki...

user 
Wyjadacz

Kierunek: 50,292849 N 18,668861 E
Wysłany: Czw 15 Wrz, 05 10:44 pm   

było tak: 250zł/semestr/przedmiot
Starać specjalnie się nie trzeba... =]

Janek 
Wyjadacz
Pierońskie Hanysy

Wysłany: Czw 15 Wrz, 05 11:06 pm   

teraz juz jest 300zl semestr czyli za WTP 600zl

[ Dodano: 18 Wrzesień 2005, 12:57 ]
jak sie pisze podanie o warunek :?: :?:

wd40 
Nowy na forum

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 4:04 pm   Ile warunków i przedluzen sesji na I roku?

chcialam sie zapytac ja I eoku zaocznej politologi ile mozna miec warunkow? lub przedluzenia secji?

user 
Wyjadacz

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 5:28 pm   

wd40 napisał/a:
chcialam sie zapytac ja I eoku zaocznej politologi ile mozna miec warunkow?

Na pierwszy roku warunek wchodzi w grę dopiero w drugim semestrze, raczej w pierwszym nie jest to możliwe.

Cytat:
przedluzenia secji?

Może Ci sesje przedłużą, gdy pogadasz z dziekanem.

Rag
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 5:36 pm   

Ja jestem na 1 roku zaocznej politologi, semestr 2gi i nie zdam poprawki z PiPu bo nie mam czasu się teraz uczyć, można dostać warunek? I na jakich zasadach? :?

user 
Wyjadacz

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 5:45 pm   

Zazwyczaj by dostać warunek nie musisz się o niego starać. Jeśli oblałeś wszystkie terminy i nie chcesz postarać się o przedłużenie sesji, to już masz warunek. Masz dwa lata na zdanie danego przedmiotu. Jednak gdy będziesz podchodzić do egzaminu, to wczesniej musisz skonsultować oczywiście termin, no i to, czy ocenę z ćwiczeń będziesz mieć przepisaną, czy na ćwiczenia będziesz musiał uczęszczać.
Warunek podobno teraz kosztuje 300zł/semestr/przedmiot.

Rag
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 6:00 pm   

Czyli nie jest źle, a na przedmiot raczej nie będę musial uczęszczać bo kiedy będę chodził na swoje zajęcia, jeśli będzie to w tym samym czasie? Chyba nie zrobią chamstwa i nie każą być na zajęciach dziennych z tego przedmiotu, bo nie o to chodzi w tych studiach. I czy wogóle można mieć warunek z tego przedmiotu?

agata 
a nie mówiłam?

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 8:15 pm   

Rag, a nie jesteś czasem przeziębiony? ;)
i np złożyć w dziekanacie podanie o przedłużenie sesji z powodu choroby, razem z zaświadczeniem lekarskim?
tańsza wersja. spróbować można...
jak chcesz wzór pisma o przedłużenie sesji, to tu jestem ;)

Rag
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 8:57 pm   

Sesje można przedłużyć tylko do 25 września, więc mnie to nie ratuje, od jutra dopiero moge się zacząć uczyć, myslisz, że w 5 dni zdołam wkuć cały ten przedmiot? Ja myśle, że nie ma takiej szansy :( Poza tym zdrowy jestem, ale z chorobą dobry pomysł był :wink:

Kashmir 

Kierunek: .
Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 9:02 pm   

Rag napisał/a:
Sesje można przedłużyć tylko do 25 września

to jest normalny termin zakonczenia sesji poprawkowej - dla wszystkich. przedluza sie na pazdziernik - indywidualnie

user 
Wyjadacz

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 9:10 pm   

Możesz być chory nawet i miesiąc. Ważne, by dostarczyć do dziekanatu do 7dni od terminu egzaminu zaświadczenie lek. Inaczej przepadasz...

user 
Wyjadacz

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 9:27 pm   

Nie trzeba pisać podania. Jedynie ustalić termin egzaminu warunkowego. I detale dotyczące zaliczenia.

Janek 
Wyjadacz
Pierońskie Hanysy

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 10:19 pm   

zaliczenia przepisuje sie tak jest w regulaminie

agata 
a nie mówiłam?

Wysłany: Nie 18 Wrz, 05 11:02 pm   

Rag napisał/a:
Sesje można przedłużyć tylko do 25 września

BZDURA!! sesja się konczy 25, a przedłuża się ją np do 15 paźdź
np sesje zimową miałam przedłużoną do 15 kwietnia, a oficjalnie kończyła się 15 marca

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi