FORUM STUDENTÓW WNS Strona Główna FORUM STUDENTÓW WNS
Nieoficjalne forum dyskusyjne
studentów Wydziału Nauk Społecznych
Uniwersytetu Śląskiego

www.forumwns.org

forumwns(at)forumwns.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ten wątek warto śledzić! Planet Cinema Katowice - kino na PLUS!

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Forum
Pierwsze kroki na forum? Koniecznie przeczytaj Przewodnik po serwisie
Jeśli macie uwagi dotyczące pracy moderatorów i adminów to możecie je wpisywać Tutaj
Swoje propozycje dotyczące funkcjonowania forum możecie przedstawiać Tutaj
Osoby zasłużone dla rozwoju FORUM WNS Lista
Zachęcamy do współtworzenia Kalendarza wydarzeń

Na forum jest wiele tematów dotyczących kadry dydaktycznej, która często podlega krytyce.
Możliwe, że któryś z wymienionych wykładowców przeczyta uwagi o sobie, dlatego skorzystaj z tego mądrze:
nie rzucaj bezpodstawnymi zarzutami, spróbuj natomiast pomyśleć nad merytorycznymi uwagami, które mogłyby poprawić jakość prowadzonych zajęć.
W ten sposób pomożesz sobie i im!

Zarząd forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja ze studiów
Autor Wiadomość
LukaszK
Gość
Wysłany: Pią 10 Mar, 06 8:03 pm   Rezygnacja ze studiów

zabralko mi ptk by dostac sie na dzienne wiec poszedlem na zaoczna politolgie,w styczniu poprawialem nowa mature,i uzyskalem dobry wynik,ktory raczej daje mi szanse na studia dzienne,zatem wydanie 1600 zl,bylo by raczej nierozskadne,skoro jestem pewien ,ze nie bede konczyl tego kierunku,w zwiazku z tym chcialbym sie zapytac jak wyglada rezygnacja ze studiow,ide do sekretariatu,po swoje papiery,zostawiam legitymacje i indeks i wszystko??Czy trzeba cos jeszcze zrobic,do 15 trzeba zaplacic za 2 semestr,czy musze doplacic cos,skoro obdyly sie juz zajecia w 2 semestrze??
Ostatnio zmieniony przez paperCUT Nie 28 Wrz, 08 8:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Cathy 
kiss Miss

Kierunek: właściwy
Wysłany: Pią 10 Mar, 06 8:13 pm   

Gość napisał/a:
skoro jestem pewien ,ze nie bede konczyl tego kierunku,

tzn. że rezygnuijesz z politologii w ogóle, czy z politologii zaocznej?

Gość napisał/a:
jak wyglada rezygnacja ze studiow,ide do sekretariatu,po swoje papiery,zostawiam legitymacje i indeks i wszystko??

najpierw trzeba załatwić mnóstwo papierów, np zdobyć zaświadczenie, że nie masz żadnych książek z biblioteki głównej czy wydziałowej; informacje uzyskasz w dziekanacie; oddajesz swoje dokumnety, podpisujesz wykreślenie z listy studentów i wsio

Gość napisał/a:
do 15 trzeba zaplacic za 2 semestr,czy musze doplacic cos,skoro obdyly sie juz zajecia w 2 semestrze??

skoro termin jest do 15, a Ty jeszcze nie zapłaciłeć, to raczej nic dopłacać nie musisz... tego nie jestem pewna; najlepiej w najbliższym czasie idź do dziekanatu i tam dowiesz się konkretnych inormacji.
Miałeś kiepską młodość. To prawda. Ale to ci się przyda później. Kiedy będziesz chciał zniszczyć jakiegoś człowieka czy popełnić jakieś śmieszne łajdactwo. Obróć się wstecz i znajdziesz na wszystko usprawiedliwienie. I kiedy ktoś będzie płakał przez ciebie, ty będziesz mógł grać na cytrze. W najgorszym razie na mandolinie.

m82 
Weteran
I don't do mornings

Kierunek: politologia of course
Wysłany: Pią 10 Mar, 06 9:32 pm   

Cytat:
Rezygnacja ,politologia zaoczne

zazdroszczę.. chciałabym mieć tyle odwagi (i te parę lat mniej ) żeby zrobić to samo. ale trudno. za błędy swoje się płaci, więć muszę się jakoś pomęczyć jeszcze te 3 lata. mam nadzieję, że potem to sobie odbiję :mrgreen:

Lukasz
Gość
Wysłany: Pią 10 Mar, 06 9:40 pm   

Odwagi?:) gdybym nie poprwil matury pewnie tez zostalbym na politologii,znalazl prace itp.Powiem szczerze,ze srednio mnie interesuje ten kierunek,ale to wyszlo w czasie studiowania,razi mnie tez stosunek do studenta zaocznego,(w wielu przypadkach)i co najwazniejsze nie mam 1600,za taka kase moja mama kupi pralke i dolozy do lodowk:)

m82 
Weteran
I don't do mornings

Wysłany: Pią 10 Mar, 06 10:14 pm   

Gość napisał/a:
Powiem szczerze,ze srednio mnie interesuje ten kierunek,ale to wyszlo w czasie studiowania

ja mam nadzieje, ze specjalizacja przekona mnie, ze to wlasciwy wybor, ale ciage... kazdego dnia w ktorym mam przygotowac cos na zajecia przekonuje sie o tym, ze to nie moja bajka, ze mialam isc na studia techniczne.
Gość napisał/a:
razi mnie tez stosunek do studenta zaocznego

pociesze cie, ze stosunek do dziennego nie jest o wiele lepszy - student to student... taki mało inteligentny człowiek któremu trzeba udowodnic ze do niczego sie nie nadaje i trzeba pokazac, ze jak sie ma dr to sie jest "kims".
Gość napisał/a:
co najwazniejsze nie mam 1600,za taka kase moja mama kupi pralke i dolozy do lodowk:)

:kwiatek: nic więcej nie dodam - no może tylko jedno: POWODZENIA W DOSTANIU SIĘ NA DZIENNE :ok:

zw.szamak 
Nowy na forum

Wysłany: Sob 11 Mar, 06 1:07 pm   

>ja mam nadzieje, ze specjalizacja przekona mnie, ze to wlasciwy wybor, ale ciage... kazdego dnia w ktorym mam >przygotowac cos na zajecia przekonuje sie o tym, ze to nie moja bajka, ze mialam isc na studia techniczne.

Jestem w analogicznej sytuacji, tylko na odwrot

agnieszka_u 
Wymiatacz
LIVE

Kierunek: politologia
Wysłany: Czw 16 Mar, 06 4:30 pm   

Wielu na pierwszym roku zaocznych ma obawy. Ja też nie wiem co bedzie za rok. A kasę trzeba zapłacić. Jak dla mnie narazaie jest ok. Ciesze się, że w drugim roku nie bedzie już tych nie politologicznych przedmiotów.

ale jestem sławna :D :D:D

m82 
Weteran
I don't do mornings

Wysłany: Śro 29 Mar, 06 7:05 pm   

agnieszka_u napisał/a:
Ciesze się, że w drugim roku nie bedzie już tych nie politologicznych przedmiotów.

jakich NIEpolitologicznych przedmiotów? toz to najciekawsze na tych studiach - logika, ekonomia... :kwiatek:

na drugim roku czekają cię takie beznadziejne i niepotrzebne przedmioty jak "Historia doktyrn politycznych", "Historia polskiej myśli społeczno-politycznej". Ja wolałabym przez 4, 5 lat logikę dziobać niż te wymienione powyżej przedmioty na kórych można z nudów umrzeć, wykopać sobie pod ławką mogiłę, potem się zakopać i jeszcze parę razy w grobie własnym przewrócić :knife: :fatal:

ech, jak ja to wszystko przetrwam... trzeba będzie wprowadzić metodę 3xZ. do tego jeszcze czwarte Z - zapić. Najpierw RedBullami :pijak: żeby te dziwne, nudne, beznadziejne historyjki zapamiętać, a potem zapić, że się już skończyło :flaszki:

Lanceolata
Gość
Wysłany: Wto 02 Maj, 06 4:07 pm   

:) miałam wybrane zagadnienia hist politycznej,ale na uczelni (ktora pdoobno ma program tozsamy z uś)
i mialam go z prof Z. Woźniczką z wns :) to bylo traumatycznie
a wspolnego z historia polit mialo np stolarke kredensu w Panie Tadeuszu (na 3h rozpraw:) ) albo rondo w Warszawie im jakiegos komunisty (toz to porawdziwy skandal;D)
(:

pajacyk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Wrz, 07 11:54 am   

odświeżam temat : czy ktos moze sie orientuje(szczegolowo) jak wyglada rezygnacja ze studiow (politologia dzienna) . Czy jezeli sie samemu tego nie zglosi to po jakim czasie skreslaja cie z listy studentow, czy trzeba oddac indeks , czy zwracaja mi moje dokumenty itp.???

Grzona 
Greńudos Locos

Kierunek: Politologia (III) IV
Wysłany: Sob 15 Wrz, 07 9:47 pm   

pajacyk napisał/a:
odświeżam temat : czy ktos moze sie orientuje(szczegolowo) jak wyglada rezygnacja ze studiow (politologia dzienna) . Czy jezeli sie samemu tego nie zglosi to po jakim czasie skreslaja cie z listy studentow, czy trzeba oddac indeks , czy zwracaja mi moje dokumenty itp.???
Jak się nie zapiszesz/nie zapłacisz/nie będziesz chodził i nie zaliczysz sesji to Cię skreślą najpóźniej po 1 semestrze. Dokumenty (tzn. świadectwo) Ci oddać powinni jeśli się po nie pofatygujesz.

Bluzy i koszulki UŚ --> paideia.us.edu.pl

bugenhagen 
Nowy na forum

Kierunek: Politologia
Wysłany: Śro 26 Wrz, 07 12:18 pm   

gdzie moge znalezc informacje nt. warunkow zmiany trybu studiowania z zaocznego na dzienny ? z gory dziekuje za pomoc

Lord Shawn 
Mr. WTP

Kierunek: politologia IV
Wysłany: Śro 26 Wrz, 07 12:32 pm   

bugenhagen, nie ma jako takich warunków. Regulamin studiów w § 16 mów:

Cytat:
4. Student po zaliczeniu pierwszego roku studiów niestacjonarnych może ubiegać się o przeniesienie na studia stacjonarne w ramach określonego kierunku studiów, o ile rada wydziału nie postanowi inaczej.

Podstawą jest uzyskanie wysokiej średniej. Nie można jednak określić progu, ponieważ zmienia się on w zależności od liczby wolnych miejsc, chętnych, itd. Wiem, bo sam dopiero co przez to przeszedłem 8) .

bugenhagen 
Nowy na forum

Kierunek: Politologia
Wysłany: Śro 26 Wrz, 07 2:35 pm   

podaj prosze swojego maila badz gg bo mam w tej sprawie pare pytan
gg-8583827 mateusz-hammer@o2.pl.

Lord Shawn 
Mr. WTP

Kierunek: politologia IV
Wysłany: Śro 26 Wrz, 07 3:15 pm   

Napisz mi je na PW, niczym nie różni się od maila, a na pogaduchy na GG nie mam czasu ;) .

justinelle
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 07 8:48 am   

Ja tez rezygnuje. Niestety US to nie jest to czego mi trzeba. Kierunek malo ciekawy, mnostwo materialu i coz generalnie wielki balagan we wszystkim. Uczelnia nie dba o studenta. Moze niektorzy beda oburzeni, ale studiuje zaocznie, place za studia ze swoich pieniedzy, ktore musze sama zarobic (rodzice nie placa mi za nauke) a uczelnia ma to gdzies. Place i wymagam. Proste.
Wiem ze trzeba napisac pismo do Dziekana w sprawie rezygnacji z prosba o zwrocenie czesci pieniedzy (wedlug umowy uczelnie zwraca czesc czesnego jezeli zajecia dydaktyzne juz sie rozpoczely).
Nie wiem jednak jak wyglada sprawa umowy. Nie podpisalam umowy bo jakims dziwnym trafem nikt jeje dla mnie nie wydrukowal wiec wszyscy znajomi mieli tylko nie ja :/

agap 
Wyjadacz

Kierunek: psyyy
Wysłany: Sob 27 Paź, 07 4:43 pm   

ja dzisiaj odebrałam dokumenty z uś ale socjologia ...nie potrzebowałam żadnej umowy , nikt sie ni pytał o nią....... zaniosłam dwa podania 1. do prodziekana dr Czerwinskiego o skreslenie z listy studentów i 2 do tego samego prodziekana o zwrot pieniążków czyli 1600zl za sem. oraz podałam nr konta po świętach mogę sie dowiadywać jaka jest decyzja ...

justinelle
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Paź, 07 5:38 pm   

ja studiowałam politologie spec. europejska. Kazdy musiał podpisać umowę z uczelnia przy wręczaniu indeksów. pisałam pismo tylko do Dziekana. Kazali mi dzwonić w najbliższym tygodniu żeby sie dowiedizec jaka będzie decyzja czyli rowno tydzien od zlozenia podania i odebrania papierow.

O jakich Swietach pisalas?? Mam na dzieje ze nie Bozonarodzeniowych???

agap 
Wyjadacz

Kierunek: psyyy
Wysłany: Sob 27 Paź, 07 5:45 pm   

zmarłych ;>

Mariczka
[Usunięty]

Wysłany: Śro 31 Paź, 07 3:56 pm   

Ale ile zwrócą Ci pieniędzy?

justinelle
[Usunięty]

Wysłany: Śro 31 Paź, 07 7:17 pm   

Dostałam wczoraj odpowiedz od Dziekana zarówno telefoniczną jak i pisemną. Dostalam zgode na rezygnacje ze studiów. Dostane równiez wszystkie pieniądze, które wpłaciłam czyli 1600 zł (w podaniu pisalam ze uczeszczalam tylko na zajecia ,ktore odbyly sie 14 pazdziernika).
Pozdrawiam :)

pa pa :)

wijahaja 
Nowy na forum
Dreams

Kierunek: Politologia z.gr.XI
Wysłany: Pon 05 Lis, 07 9:28 pm   

mam pytanie. studiowałem zaocznie w roku 2006/2007 jednak w ogóle nie przystąpiłem do sesji, gdyż nie było mnie w kraju. Więc czy wykreślili mnie sami z listy studentów pod koniec września, czy musze sam złozyć rezygnacje??

Grzona 
Greńudos Locos

Kierunek: Politologia (III) IV
Wysłany: Pon 05 Lis, 07 10:32 pm   

wijahaja napisał/a:
mam pytanie. studiowałem zaocznie w roku 2006/2007 jednak w ogóle nie przystąpiłem do sesji, gdyż nie było mnie w kraju. Więc czy wykreślili mnie sami z listy studentów pod koniec września, czy musze sam złozyć rezygnacje??
Powinni byli Cię sami skreślić. Ale nie wiem czy już to zrobili.

Bluzy i koszulki UŚ --> paideia.us.edu.pl

wijahaja 
Nowy na forum
Dreams

Kierunek: Politologia z.gr.XI
Wysłany: Czw 08 Lis, 07 4:45 pm   

Dzieki ;)

arekk 
Stały bywalec

Kierunek: ps
Wysłany: Pon 07 Kwi, 08 5:44 pm   

orientuje sie ktos po jakim czasie od rezygnacji(jej uprawomocnienia) odsyłają papiery do domu jeśli sie ich samemu nie odbierze (na studiach dziennych)

Odpowiedz do tematu